IV.ročník Hojnovodské Sladké lýže – Jasankového biatlonu je minulostí

DĚKUJI VŠEM CO PŘIŠLI, DĚKUJI VŠEM CO MĚLI ODVAHU NASTOUPIT DO ZÁVODU, DĚKUJI ZÁJMU MEDIÍ, DĚKUJI ZA KRÁSNÉ ODPOLEDNE A VELKOU LEGRACI.

MALÁ REKAPITULACE:

Příslib, ať vážný nebo jen jako „že by to nebylo špatné“, do závodu dalo 26 závodníků. Na start se nakonec postavilo 16 závodníků ve věku od 6 do 72 let. Složitost závodu si vyžádala 5 rozhodčích, kteří nakonec tvořili i jury. Závod byl oproti očekávání těžší, než se zprvu zdálo. Závodníci se potýkali nejen s těžkým měkkým sněhem, a sjezdařský úsek, který měl umožnit více než polovinu 500 metrového okruhu strávit odpočinkem ve sjezdu, se pro vodou nacucané jasanky stal noční můrou a silovým odpichováním z kopce pro mnohé závodníky. Navíc ve spodní polovině klesání (nedá se mluvit o sjezdu) se po každém novém průjezdu objevovaly nové a nové krtiny. Paty některých závodníků se v nezvyklé obuvi nepříjemně odíraly, a tím stoupání bylo stále bolestivější.
Střelba na střelnici byla v letošním ročníku ne nepodobná střelbě „upilovaných mušek“ pouťových vzduchovek. Tím závod nabral na značné dramatičnosti a nikdo nemohl ani tušit, na jakém průběžném pořadí se právě pohybuje, či v jakém pořadí prošel cílem. Ano, prošel. Start i cíl byly na stejném místě na náměstí v Hojné Vodě a závodníci se již v běžícím čase museli nejen pěšmo dopravit „pod horu“ na prosněžený biatlonový stadion, ale také se vrátit zpět. Naštěstí jury zohlednila ochotu závodníků poskytovat rozhovory mediím, což ocenila patřičnou bonifikací u těch, co takto zaostali. A to ještě závodníci nevěděli, že jury tajně vylosovala čísla všech závodníků do čtyř družstev, která tak mezi sebou soutěžila, aniž by o tom měl kdo tušení. Nejsladší tečkou bylo posezení v zázemí penzionu Pod Kaštany s výborným jídlem, pitím a příjemným párem Martina a Renaty, kteří se vzdali závodu, aby mohli připravit vysíleným závdoníkům, rozhodčím a divákům tu nejlepší atmosféru.
Hojnovodská Sladká lýže, již prodloužená o segmety ze startovného, netrpělivě čekala na své vítěze a svůj konec v zažívacích traktech všech přítomných.

V dětské kategorii, kterou jury spontánně a oprávněně vytvořila, byla jen první místa. Děti si zlaté medaile plně zasloužily, protože absolvovaly celý závod. Dokonce i střelba z praku byla úspěšná a vyhly se tak těžké (+60 minut) penalizaci za žádný netrefený terč. Eliška a Filip Fabiánovi, to je opravdová naděje pro další ročníky Jasankového biatlonu v Hojné Vodě.

Lítý boj dospělých jury rozhodla takto:

První místa byla dvě: Miloslava Nová (Kaplice) a Petr Nedvěd (Hojná Voda). Rozhodla o tom nejen jury, ale i nejrychlejší časy a významně nejúspěšnější střelba a přenádherný dámský úbor. Naopak náhradní kalhoty druhého vítěze jury dosti kritizovala, nevěda, že ty originální těsně před závodem nebyly k nalezení :-).
Druhé místo obsadil pan Vladimír Vopalecký (České Budějovice). Mimochodem 26.5. se pojďme podívat na koncert na podporu pomníku pilotům a posádkám RAF, který, doufejme, bude stát i v Českých Budějovicích (na Hojné Vodě již takový dílčí pomník máme 🙂 ) , a na který nás pan Vopalecký zve.
Třetí místo obsadil pan David Mičan (České Budějovice). Zde musím vyzdvihnout jeho úsilí a zápal o každoroční zdokonalování a doplňování původní „jasankové výstroje“, čímž nejen získává pro sebe i své blízké patřičné bonifikace v závodu, ale především obdiv všech, i náhodně projíždějících.
Ostatní závodníci všichni obdrželi diplom za „pěkné umístění v závodě“ :-), nebylo čtvrtých ani posledních míst, a vlastně ani prvních, druhých a třetích.

Diplomy za družstva zněla „za první místo v extrémním lýžařském retro biatlonu“ a měla čísla 1 – 4. Diplom s číslem 1 získalo družstvo :
Přemysl Mičan (České Budějovice)
Petr Nedvěd (Hojná Voda)
Miloslava Nová (Kaplice)
Ivanka Baláková (České Budějovice) v celkovém čase 10 minut 🙂 .

Mějte se krásně, mějte se rádi a už se těším na letní slunovrat, že se zase uvidíme, pokud se neuvidíme na již citovaném koncertě.

Petr Nedvěd z Hojné Vody

Doplňující otázky medií rád zodpovím za zprávu, kdy se budeme moci o našem závodě dočíst, nebo si prohlédnout hýbající se obrázky 🙂 ´. Děkujeme za váš zájem, jste fajn a přijďte zas.

 

Leave a Reply