Děkujeme za podporu

Dne 2014-08-09 12:06, Libuše Häuserová napsal:
Dobrý den pane Nedvěde,
je nám moc líto, co se zase stalo. Bohužel mezi námi žijí lidé netolerantní a zlí, kteří se projevují takto. Ta místa jsou krásná a mají úžasnou energii a nezaslouží si takovou agresi. Zaráží nás, že ač jsou v zabydlených místech, nikdo z místních nic neslyšel ani neviděl.
Těšíme se zase někdy na Hojné Vodě (asi v říjnu).
Hezké dny Vám přejí Häuserovi z Opavy
P.S. A Artíkovi dobré zdraví 🙂
Dobrý den,

děkuji za projev lítosti, potěší, že existují lidé, kterým tokové události nejsou lhostejné. Víte, ono to s tím zabydlením není až tak horké. Na Zvon vidím jen já, ostatní domy jsou obývány pouze příležitostně, nebo starší paní, hůře slyšící sousedkou, od které nelze očekávat, urputný boj s vandaly. Pravdou je, že pokud dochází k pokusům odcizení srdce zvonu, je to jistojistě v noci. Zvon je již opět opravený. Pokud se jedná o zničení skleněné plastiky stolu na Dobré Vodě, je to také velmi smutná historie. Buď to zničili stavebníci opravy kostela „odložením například části lešení na stůl“, nebo cyklistické hordy které poměrně často na stole ukazují svá „pěstěná těla“ a a dle slov paní Sedlecké (občerstvení hned vedle refugia) doslova rajtují po tomto artefaktu. Když je napomenula, velmi sprostě ji vynadali, ale samozřejmě se nedá dokázat komukoliv, že to byl právě on, protože to by znamenalo při každé takové návštěvě kontrolovat stav.
Zatímco zvon je opraven, s plastikou „Naděje“ to bude horší. Je v podstatě rozdrcená (jednou velkou prasklinou napříč a pavoukovitě od ní do stran). Znamená to s největší pravděpodobností výrobu nové a to žádná pojistka neuhradí… .
Ve čtvrtek jsem zasadil u stolu památný strom pro pátera Bonfilia a zafixoval jej (měl téměř 5m) fixačními popruhy. Když jsem strom šel v sobotu zalít, popruhy byly pryč. V pátek jsem kompletně vyčistil kašnu u zvonu, protože koupání a omývání zpocených cyklistických těl pomazaných pomádami, zanechá na kašně nelibé stopy. V neděli jsem jen užasle sledoval dvě hlavy koukající z vody kašny. Na upozornění, jsem byl ubezpečen, že tam není žádná cedule, že se tam koupat nemůže.. . Na slova, že cedule není třeba, že by měl stačit mozek, mi bylo odpovězeno, že asi nestačí.
Návštěvníci do kašny hází mince pro štěstí jejich a snad i místa. Každoročně je na zimu vyjmeme a podle nich děláme statistiku návštěvníků. (2013, 78% Čechů, 18% EUROZONA-Rakušané, Němci,Slováci, a o zbytek se dělí Chorvaté, Holanďané,Turci, USA, Maďaři, Poláci). Vše máme pečlivě uloženo s tím, že jsme plánovali, že mince vždy vrátíme do kašny. Až letos, pravidelně po příjezdu občasných obyvatel jednoho domu na Hojné Vodě, vždy mince zmizí. Také v noci. Víme kdo to je, ale nemůžeme proti tomu nic dělat, jen neadresně říkat, že je to hnusný čin a doufat, že to časem zapůsobí. Když jsme kašnu vyčistili, alespoň to co v ní bylo jsme tam vrátili. Uvidíme.

4.října 2014 bude 4 ročník Rožmberských dnů a sklářských slavností. Budeme velmi rádi, když přijedete a nebojte vzít i přátele a přihlásit se k nám.

Petr Nedvěde z Hojné Vody

Leave a Reply